Dzieło będące wynikiem doświadczenia i pragnienia doskonałości.
Stworzone by cieszyć innowacyjnością pod każdym względem. Stworzone dla Ciebie.

Opera. Rewolucja.


  • Stworzony przez najlepszych specjalistów w świecie kawy – mistrzów i ekspertów tworzących Zespół Opera;
  • Ekskluzywny system CDS (Control Delivery System), który pozwala na pełną kontrolę trzech etapów ekstrakcji;
  • Doskonałe cechy ergonomiczne, zadziwiające detale i innowacyjne materiały;
  • Niezależna regulacja temperatury dla grup i bojlerów;
  • Mechaniczna pompa pozwalająca ustawić ciśnienie dla każdej grupy;
  • Ekspres wyposażony w tablet ASUS z możliwością konfiguracji połączenia bluetooth;
  • Wyposażony w filtry Competition Filters.

Miej kontrolę, wyrażaj siebie

Dzięki interfejsowi „Be in control express yourself” Barista ma całkowitą kontrolę nad fazą ekstrakcji kawy i może zarządzać każdym parametrem zgodnie ze swoim doświadczeniem i wiedzą specjalistyczną. Regulacja temperatury: w kilka sekund można dokładnie zarządzać grupami oraz temperaturą wody, jak i temperaturą pary. Za pomocą parametru Regulowanie dozy można zarządzać każdym etapem ekstrakcji poprzez ustawienia wagi mielonej kawy, ilości wody wyrażonej w ml, a także regulację ciśnienia dla każdej infuzji; w wersji ekspresu z wagą da się nawet skontrolować wagę espresso w filiżance. Regulacja Infuzji: dzięki tym parametrom można ustawić ciśnienie pompy, a także czas oraz wymaganą ilość wody do lepszego zarządzania etapem pre-infuzji, infuzji i postinfuzji. Klikając „Zapisz recepturę” możesz zapisać ustawienia swojego idealnego espresso i przenieść je za pomocą połączenia Bluetooth do innego ekspresu.

Projekt Opera.

Projekt Opera narodził się z pomysłu, który rozrósł się do skali globalnej. Przez ponad trzy lata wokół rewolucyjnej koncepcji zebrała się grupa osób – nie bacząc na granice geograficzne i czerpiąc z różnorodności swojego pochodzenia członkowie zespołu dołożyli starań, aby zaprojektować unikatowy ekspres do kawy, który wywrze znaczny, długofalowy wpływ na całą branżę. Po raz pierwszy eksperci i specjaliści ze świata kawy, a także prawdziwi i najnowsi użytkownicy naszych ekspresów, byli zaangażowani w cały proces, który doprowadził do powstania Opery – począwszy od burzy mózgów po implementację i ostatnie poprawki. Opera to my – nasze doświadczenie, determinacja i pasja z jaką zwracamy uwagę na każdy detal. Opera zrodziła się z marzenia, które nie znało ograniczeń. Specjalnie dla Ciebie.

Rewolucja w świecie kawy

Opera została stworzona z myślą o zaskakiwaniu na każdym kroku: technologiczna doskonałość idzie w parze z liniami wyjątkowego wzornictwa, co sprawia, że nasze ekspresy się wyróżniają i stają ikonami stylu. Projekt Opera odpowiada również za ergonomię oraz przyjazne użytkowanie ekspresu dla Baristów, sprawiając, że nasze ekspresy nie mają sobie równych. Unikalne cechy tego urządzenia do parzenia espresso podkreślają wyjątkowe, prestiżowe i eleganckie elementy. Kryształ, który zamyka ekspres z jednej strony i podkreśla jego linie, powstał w pracowni artystycznej Cristalli Varisco słynącej z wysokiej jakości tradycyjnego rzemiosła. W konstrukcji ekspresu zastosowano stal nierdzewną z uwagi na potrzebę zastosowania się w obecnych standardów dotyczących ograniczenia, bądź eliminacji zjawiska uwalniania metali ciężkich (brak ołowiu). Dzięki temu możemy oferować produkt, który jest nie tylko trwały i wydajny, ale również pod każdym względem bezpieczny. Opera to najlepsze narzędzie, które pozwoli Ci na zaparzenie filiżanki kawy o idealnie harmonijnym smaku.

Możliwość pracy z każdym rodzajem kawy.

Każda mieszanka oraz każdy gatunek kawy ma swoje potrzeby i wymaga specjalnej uwagi, aby w pełni odkryć przed nami swoje tajemnice – niuanse aromatu i smaku. Wszystkie jednostki Opera zostały stworzone, aby móc działać niezależnie i są gotowe, aby okryć prawdziwy charakter każdej kawy. Nowa i nowoczesna budowa jednostek Opera wykonanych ze stali nierdzewnej AISI 316L pozwoli Ci zawsze zaparzyć idealne espresso dzięki systemowi równowagi termalnej o nazwie TEMPCONTROL, który kontroluje temperaturę wody i umożliwia zapisanie oddzielnych ustawień dla każdej jednostki zgodnie z przygotowywaną mieszanką bądź gatunkiem kawy. Jeszcze bardziej pomocna jest funkcja Pressure Drive. Pompa zębata dla każdej jednostki umożliwia zapisanie indywidualnych ustawień, aby osiągnąć idealne ciśnienie w czasie fazy infuzji, co pozwala jeszcze lepiej wydobyć organoleptyczne właściwości zastosowanej mieszanki lub gatunku kawy.
Podkreślanie różnorodności smaku oznacza zakochanie w każdym jego odcieniu. Kawa po kawie.

Twoja kawa – zawsze i przy każdej okazji.

Możliwość kontrolowania etapów przygotowania kawy jest kluczowa, aby móc otrzymać jak najlepsze rezultaty w każdej sytuacji i dla każdej mieszanki. Dlatego też wyposażaliśmy ekspres Opera w kilka ekskluzywnych systemów, tak, aby istniała możliwość dostosowania ekspresu do kawy do Twoich wymagań, a nie na odwrót. Wśród najbardziej innowacyjnych i najważniejszych cech z pewnością należy wymienić system kontrolowanej dostawy Control Delivery System (CDS), rozwiązanie zgłoszone przez Sanremo do patentu, obejmujące system dostarczania kawy, który pozwala użytkownikowi ekspresu na pełne monitorowanie trzech etapów ekstrakcji: czasu i objętości pre-infuzji obliczanych komputerowo bez udziału pompy ciśnieniowej, infuzji, w przypadku której pompa dostarcza odpowiednią ilość wody pod silnym i stałym ciśnieniem, które wcześniej ustawia Barista, a także post-infuzji, podczas której pompa jest wyłączona na czas konieczny, aby dokończyć operację. Ekspres Opera wyposażony jest również w System Multibojlerów. System ten składa się z dwóch bojlerów: jednego do podgrzewania wstępnego (pre-heating), gdzie dostosowuje się temperaturę wody do kawy oraz głównego bojlera potrzebnego do wytworzenia gorącej wody i pary, który kontrolowany jest przez przetwornik, co zapewnia stabilność temperatury oraz pełną moc wytwarzania pary. Filiżanka kawy, która potrafi wyrazić Twój indywidualny styl.